drukuj    zapisz    Powrót do listy

6074 Przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, Inne, Samorządowe Kolegium Odwoławcze, *Oddalono wniosek, II SA/Wr 486/12 - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 2012-09-04, Centralna Baza Orzeczeń Naczelnego (NSA) i Wojewódzkich (WSA) Sądów Administracyjnych, Orzecznictwo NSA i WSA

II SA/Wr 486/12 - Postanowienie WSA we Wrocławiu

Data orzeczenia
2012-09-04  
Data wpływu
2012-07-24
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Sędziowie
Wiesław Jakubiec /przewodniczący sprawozdawca/
Symbol z opisem
6074 Przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności
Hasła tematyczne
Inne
Skarżony organ
Samorządowe Kolegium Odwoławcze
Treść wyniku
*Oddalono wniosek
Powołane przepisy
Dz.U. 2012 poz 270 art. 115
Ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - tekst jednolity.
Sentencja

Wiesław Jakubiec – referendarz sądowy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu po rozpoznaniu w dniu 4 września 2012 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku D.S. o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego w sprawie ze skargi D.S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia ... w przedmiocie odmowy zmiany decyzji organu I instancji orzekającej o przekształceniu w prawo współwłasności prawa współużytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej postanawia: oddalić wniosek.

Uzasadnienie

W skardze na wyżej oznaczoną decyzję skarżąca zawarła wniosek o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego w sprawie albowiem zdaniem skarżącej "ustalenie w toku mediacji istnienia lub nie przesłanek do wzruszenia zaskarżonej decyzji, nadto obowiązku stosowania wycen w ustawowo wskazanym okresie, czy potwierdzenia, że dziesięć rocznych rat, to nie to samo co spłata w ciągu dziesięciu lat, jak i wskazanie podstaw prawnych do bonifikaty lub odmowy jej przyznania może doprowadzić do zakończenia postępowania".

W odpowiedzi na skargę organ II instancji ustosunkowując się do wniosku o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego wskazał, że w jego ocenie charakter sprawy nie przemawia za przeprowadzeniem takiego postępowania. Organ podkreślił, że w rozważanej sytuacji strona domaga się zmiany decyzji o charakterze związanym, a w takiej sytuacji organ administracji publicznej nie ma swobody w wyborze rozstrzygnięcia.

Po przeanalizowaniu wniosku skarżącej o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego i stanowiska organu administracji publicznej zawartego w odpowiedzi na skargę oraz mając na uwadze okoliczności faktyczne i prawne przedmiotowej sprawy, nie stwierdzono zakresów w ramach których możliwe było dokonanie ustaleń mediacyjnych między stronami postępowania i z tych względów przedmiotowy wniosek- na podstawie art. 115 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnym (t. jedn. z 2012 r. Dz. U. poz. 270) -podlegał oddalenia, a sprawę przekazano do rozstrzygnięcia na rozprawie według kolejności wpływów.



Powered by SoftProdukt