W przedmiotowej sprawie zaskarżona decyzja Dyrektora Izby Skarbowej z dnia 27 września 2011 roku, nr [...], po dwukrotnym awizowaniu w dniach 30 września 2011r. i 10 października 2011r. (k. 44 akt adm.) nie została odebrana przez B.B. W takim przypadku należało uznać, że doręczenie nastąpiło w dniu 14 października 2011r. (art. 150 § 2 Ordynacji podatkowej). W związku z tym termin do złożenia skargi upłynął w dniu 14 listopada 2011r.
Przedmiotowa skarga, została zaś złożona dopiero w dniu 2 marca 2012r. (data prezentaty Izby Skarbowej k. 18).
Prawomocnym postanowieniem z dnia 20 lutego 2013r. sąd oddalił wniosek B.B. o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje:
Skarga podlega odrzuceniu, ponieważ została wniesiona po terminie.
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej jako p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W myśl natomiast art. 54 § 1 p.p.s.a. skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W niniejszej sprawie zaskarżona decyzja zostało doręczona skarżącej w dniu 14 października 2011r., a zatem ostateczny termin do złożenia skargi przypadał w dniu 14 listopada 2011r. Skarżąca złożyła skargę po upływie tego terminu i nie przywrócono jej terminu do wniesienia skargi.
W tym stanie rzeczy, skarga jako spóźniona podlega odrzuceniu, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a.