W dniu 27 sierpnia 2007 roku J. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium odwoławczego w P. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie przywrócenia terminu J. M. do wniesienia odwołania od decyzji w sprawie ustalenia J. S. warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku inwentarsko – gospodarczego o obsadzie do [...] wraz z niezbędną infrastrukturą budowlaną i budowlami rolniczymi: płytą obornikową o pow. 123 m2, zbiornikami na gnojówkę i gnojowicę o łącznej poj. 100m3, na działce o nr ewid. [...] w miejscowości Ł. gm. T..
Pismem z dnia 10 września 2007 roku skarżący cofnął przedmiotową skargę na powyższe postanowienie, z uwagi na to, że J. M. nie wniósł skargi do sądu administracyjnego na wyżej wymienioną ostateczną decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. w przedmiocie warunków zabudowy. W konkluzji uzasadnienia pisma skarżący podniósł, iż dla dobra zakończenia sprawy powyższą skargę cofa.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje :
Stosownie do treści art. 60 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. z 2002 roku Nr 153, poz. 1270 ze zm./ skarżący może cofnąć skargę. Cofnięcie skargi wiąże sąd. Jednakże sąd uzna cofnięcie skargi za niedopuszczalne, jeżeli zmierza ono do obejścia prawa lub spowodowałoby utrzymanie w mocy aktu lub czynności dotkniętych wadą nieważności.
W niniejszej sprawie w ocenie Sądu, żadna z przytoczonych wyżej negatywnych okoliczności nie zachodzi.
W tym stanie rzeczy, Sąd uznając cofnięcie skargi za skuteczne, umorzył postępowanie na podstawie art. 161 § 1 pkt 1 wskazanej wyżej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit a powołanej ustawy, orzekł o zwrocie wpisu sądowego.
J.S.